MÖBLER / Bord / Toilettbord+ 798282
*
nr 79 8282
TOILETTBORD+
Spegel
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel toilettbord
-
6221 Bord med plåtb..
omkring 1900, diameter: 45, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6282 Butlerstray
idegran. Längd: 87 cm, djup: 64 cm, höjd: 48 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:27
-
6231 Damarbetsbord
Gustaviansk. Stil, mahogny, mässingsdekor. Bredd: ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:20
-
6028 Etagebord
omkring 1900, Betsad björk. Bredd: 43 cm, djup: 43..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6240 Etagebord
omkring 1900, mahogny. Bredd: 46 cm, djup: 34 cm, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
6110 Klaffbord
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 40+ 2x..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
TOILETTBORD+
nr 79 8282
TOILETTBORD+
Spegel
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel toilettbord
-
6221 Bord med plåtb..
omkring 1900, diameter: 45, höjd: 52 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6282 Butlerstray
idegran. Längd: 87 cm, djup: 64 cm, höjd: 48 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:27 -
6231 Damarbetsbord
Gustaviansk. Stil, mahogny, mässingsdekor. Bredd: ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:20
-
6028 Etagebord
omkring 1900, Betsad björk. Bredd: 43 cm, djup: 43..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16 -
6240 Etagebord
omkring 1900, mahogny. Bredd: 46 cm, djup: 34 cm, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
6110 Klaffbord
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Bredd: 40+ 2x..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47